Bu kutu mutlu! Hatta bu kutu musmutlu!

Sadece mutlu da değil, çok da ŞANSLI!

Çünkü bu kutu İstanbul’dan çıkıp zaman zaman Türkiye’nin dört bir yanındaki köylere gidiyor.

Köylerdeki o pembe yanaklı ve ışık gözlü çocuklara, köyün çocuklarına, kavuşuyor.

Taşınan hiç ağır gelmiyor hatta içi dolunca adeta tüy gibi hafifliyor.

İçinde genellikle kitap var, kitap yoksa da kırtasiye. Hele ki sadece Ruhumun Kalemi tarafından hazırlanmadıysa, o zaman kim bilir neler var neler…

ZEYNEP’TEN

İhtiyaç sahibi olduğuna inandığım okullara zaman zaman Mutlu Paket gönderiyorum. İçerisinde kitapçıdan taze alınmış, henüz üstünde matbaa kokusu olan kitaplar oluyor. Eğer daha önceden bir öğretmen ile iletişime girmişsem, o zaman onun arzularına göre içeriği hazırlıyorum. Ama öznem gizliyse, o zaman da kalbimi din liyorum. Mutlu Paket henüz sayıca fazla değil. Aslına bakarsanız bir okula bir taneler, “çam sakızı çoban armağanı” denilecek minicik destekler. Bunu özellikle vurguluyorum ki beklentiler büyük olmasın. Bir kitap bir ışık neticede ve de “bir” hiçten iyidir bazen. Çok şükür yapabildiklerimize…

BENDEN YA DA BİZDEN

Sevgili …

Eğer yolladığım bir Mutlu Paket’in içine sen de bir şeyler katmak istersen, bana ulaşabilirsin. Kutunun içindeki not bilgisinde mutlaka adın geçecektir. Gönlümden ve gönüllerden yollanacak sevgi ve minnet kabulünse, paketin mutluluğunu arttırman için her zaman hazırım.

KİME 

Mutlu Paket’in kendisine de gelmesini isteyen Sevgili…,

Sana hemen mutlu paketi yollayamayabilirim ama seni geri çevirmeyecek şekilde elimden geleni yapacağımı da bilmeni isterim. Ben senden ne isterim? Samimiyet… Ve de güven… Karşılıklı bu hisleri taşımakta fayda var. Ne ben kandırılmış hissedeyim ne de o paketin bir başka yerdeki asıl sahipleri üzülsün.

Yollayan ya da yollanan olmak isterseniz, iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.


HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM…

Zaman zaman yolladığım paketlerden bazılarına gönül dostlarının katkısı oluyor. Kimi oyun hamuru ekliyor, kimi kitap sayısını çoğaltıyor… Gönlünüze sağlık!

Paketlerin hazırlığı dışında elbette bir de kargo süreci var. Kimi kargo şubelerinde, paketin içeriğini öğrenince “Bizim de çorbada tuzumuz olsun” diyen emekçilerle karşılaşıyorum. İndirimli rakamlarla hatta kendilerine tanınan hakkı kullanarak kargo bedelini uygun hale getirmeye çalışıyorlar. Gönlünüze sağlık!

Kitapları satın alırken bazen sohbet esnasında ya da online siparişse not kısmında bu kitapların çocuklara kavuşacağını belirtiyorum. Gönüllerinden kitap ekleyen yayınevleri oluyor. Gönlünüze sağlık!